Niemenczyn zwycięzcą Igrzysk Sportowych Gmin Rejonu Wileńskiego

Podczas wręczania nagród zwycięzcom Igrzysk Sportowych Gmin Rejonu Wileńskiego, fot. vrsa.lt
Zakończyły się właśnie Igrzyska Sportowe Gmin Rejonu Wileńskiego, organizowane przez Samorząd Rejonu Wileńskiego i Departament Kultury Fizycznej i Sportu przy Rządzie Republiki Litewskiej. Igrzyska te wygrało miasto Niemenczyn.
Rozgrywki w ramach Igrzysk Sportowych Gmin Rejonu Wileńskiego odbyły się w Niemieżu, Zujunach i Kowalczukach. Gminy, które wystawiły swe repezentacje, rywalizowały w takich dyscyplinach sportowych, jak: piłka nożna, koszykówka, siatkówka parkowa, szachy, warcaby, rzutki, tenis stołowy, przeciąganie liny, trójbój starostw.

Przedstawiciele Niemenczyna ze starostą Mieczysławem Borusewiczem uczestniczyli we wszystkich zawodach igrzysk, zdobyli 185,5 punktów i puchar zwycięzcy. Drugie miejsce (112 punktów) wywalczyła reprezentacja gminy Szaterniki, trzecie (96 punktów) - reprezentacja gminy Kowalczuki.

Finałowe zawody oraz uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom odbyły się na stadionie w Kowalczukach. We wrześniu 2014 r. zwycięzcy turnieju gmin rejonu wileńskiego wezmą udział w Ogólnokrajowych Igrzyskach Sportowych Gmin.

Na podstawie: vrsa.lt