W Poznaniu – brąz dla wioślarzy z Litwy

Załoga Litewska. Zdj. Vytautas Dranginis
Na tle innych wydarzeń polityczno-sportowych w niedzielę w Poznaniu zakończyły się Mistrzostwa Europy w wioślarstwie M4x (podwójny czteroosobowy pojazd). Litewska czwórka w Poznaniu stanęła na podium i jest to duży sukces po „suszy”, która nastąpiła po Mistrzostwach Świata w 2017 roku, kiedy załoga litewska zdobyła ostatni medal – złoto – z czasem 5:43.100.

Litwini: Dovydas Nemeravičius, Martynas Džiaugys, Dominykas Jančionis, Aurimas Adomavičius zdobyli 3 miejsce. W finale popłynęli z czasem 05:47.510 sekund, lepszy wynik osiągnęli tylko wioślarze z Włoch (05:43.880) oraz Holandii (05:39.440). W porównaniu do Mistrzostw Europy w 2019 roku jest to wielki sukces załogi litewskiej, ponieważ rok temu płynęła z czasem 06:00.020.

„Medal – po tak długiej przerwie? Wspaniałe uczucie. Bardzo chciałem tego medalu. Właśnie brakowało mi brązowego medalu w kolekcji. Teraz mam medale we wszystkich kolorach z Mistrzostw Europy” – powiedział zawodnik czteroosobowej załogi (M4x) trzymający w ręku brązowy medal mistrzostw Europy Aurimas Adomavičius.

W 2017 roku załoga litewska zdobyła Mistrzostwo Świata oraz Europy, niestety potem nastąpił spadek formy, ale występ w Poznaniu daje nadzieję na powrót do światowej elity wioślarskiej, a przede wszystkim – na zdobycie kwalifikacji olimpijskich i wyjazd na Igrzyska do Tokio!

Źródło: Lietuvos irklavimo federacija