Sukces lekkoatletów z rejonu wileńskiego

Zwyciężczyni Wioletta Godlewska na podium, fot. vilniaus-r.lt
Młodzi atleci z rejonu wileńskiego po raz kolejny sięgnęli po najwyższe nagrody i tytuły sportowe. Podczas rozegranych w ubiegłym tygodniu w Kownie finałowych zawodów Młodzieżowych Igrzysk Litwy w Lekkiej Atletyce zdobyli oni 2 medale złote, 1 srebrny oraz 3 brązowe. Tym samym w grupie rejonów przedstawiciele rejonu wileńskiego zajęli 6 miejsce, zdobywając 519 punktów.
W pierwszym dniu zawodów wychowankowie Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego zdobyli złoty i brązowy medal w biegu z przeszkodami na 2000 oraz na 1500 metrów. W kategorii 2000 metrów Wioletta Godlewska nie miała sobie równych i prowadząc od samego startu, na mecie stanęła z ponad 30-sekundową przewagą nad zdobywczynią drugiego miejsca. Wioletta Godlewska pokonała dystans w ciągu 7 minut 13,95 sekund.

W grupie chłopców na tym samym dystansie brązowy medal zdobył Arnold Żukowski, który 2000 metrów z przeszkodami pokonał w ciągu 6 minut 47,68 sekund. W biegu dziewcząt na 1500 metrów faworyzowana Agnieszka Koleśnik była zaledwie trzecia. Dystans 1,5 kilometra pokonała ona w ciągu 4 minut 51 sekund.

W drugim dniu zawodów wspaniały prezent trenerowi Vytautasowi Gražysowi sprawiły dziewczęta w biegu na 3000 metrów, zajmując całe podium. Od początku na prowadzeniu były Agnieszka Koleśnik, Jolanta Naruszewicz, Wioletta Godlewska i Ewelina Żamejci ze Święcan.

Podział miejsc na podium został rozegrany sprinterskim finiszem na ostatniej prostej do mety. Pierwsze miejsce i drugi złoty medal zdobyła Wioletta Godlewska, pokonując dystans 3000 metrów w ciągu 10 minut i 19,68 sekund. Srebrny medal zdobyła Jolanta Naruszewicz, brązowy - Agnieszka Koleśnik.

Na podstawie: vilniaus-r.lt