Złote medale rowerzystów z Niemenczyna

16 maja w Kownie odbyły się finałowe zawody Uczniowskiego Olimpijskiego Festiwalu Litwy 2010 roku w krosie rowerowym (MTB). Bardzo dobrze wypadli w nich uczniowie Gimnazjum im. Konstantego Parczewskiego w Niemenczynie, wychowankowie trenera Mariana Kaczanowskiego ze Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego, Adam Mikielewicz, Radosław Aleksandrow i Hubert Ponsevičius. Zespołowo zajęli I miejsce wśród 18 zespołów Litwy, zdobywając przy tym złote medale Uczniowskiego Olimpijskiego Festiwalu Litwy 2010 roku.

W grupie chłopców na starcie stanęło ponad 70 uczestników. Sędziowie podzielili zawodników na 4 grupy, ze względu na bezpieczeństwo uczestników na krętych i wąskich ścieżkach trasy w parku Žaliakalnis liczącej 5,6 km. W pierwszej 18-osobowej grupie na starcie stanęli najsilniejsi zawodnicy z każdego zespołu. Bardzo dobrze wystartował Radosław Aleksandrow.

Zdobywca II miejsca w wyścigu indywidualnym Radosław Aleksandrow

Nie zważając, że startował z 12 pozycji, w pierwszej połowie odrobił straty i jechał na 3 pozycji. W drugiej połowie pojechał jeszcze szybciej i na mecie był drugi, zdobywając srebrny medal w wyścigu indywidualnym. Radosław pokonał trasę 5,6 km w 16 minut 58 sekund.

Hubert Ponsevičius (nr 50), IV miejsce w wyścigu indywidualnym

W drugiej 18-osobowej grupie startował Hubert Ponsevičius i od samego startu był w grupie liderów, a w drugiej połowie dystansu z przedstawicielem Paswalisu odjechali od grupy i na mecie między sobą rozegrali zwycięstwo w drugim zajeździe. Hubert był na mecie o kilka sekund słabszy i zajął drugie miejsce w swojej grupie, ale 5,6 km pokonał bardzo szybko – w 17 minut 37 sekund i indywidualnie zajął 4 miejsce wśród wszystkich startujących.

Adam Mikielewicz (nr 51) na dystansie

W trzeciej grupie startował Adam Mikielewicz. Po pierwszej połowie dystansu Adam jechał na 5 miejscu, a w drugiej połowie dystansu zaprezentował dobrą kondycję fizyczną i na mecie był trzeci, pokonując dystans w 18 minut 28 sekund i zajmując indywidualnie 13 miejsce wśród wszystkich startujących.

W czwartej grupie nie mieliśmy swojego przedstawiciela, ale wśród jadących nikt nie zdobył bardzo dobrego wyniku i zwycięzca grupy nie zmienił końcowego wyniku w wyścigu indywidualnym.

Podsumowując trzy najlepsze wyniki z każdego zespołu, pierwsze miejsce zajęli przedstawiciele rejonu wileńskiego z Gimnazjum im. K. Parczewskiego w Niemenczynie: Adam Mikielewicz, Radosław Aleksandrow i Hubert Ponsevičius pod kierownictwem nauczyciela eksperta wychowania fizycznego Mariana Kaczanowskiego. Zdobyli złote medale w krosie rowerowym, zbierając 27 punktów. Drugie miejsce zajęli przedstawiciele Paswalisu – 38 punktów, trzecia była drużyna z Ignaliny – 56 punktów. Był to już drugi złoty medal przedstawicieli z Niemenczyna zdobyty dla rejonu wileńskiego. Pierwszy medal zdobyli narciarze, w lutym w Ignalinie.

Zdobywcy I miejsca, od lewej: Radosław Aleksandrow, Hubert
Ponsevičius i Adam Mikielewicz oraz trener Marian Kaczanowski

Adamowi Mikielewiczowi, Radosławowi Aleksandrowowi i Hubertowi Ponsevičiusowi serdecznie gratulujemy złotych medali i życzymy kolejnych sukcesów!