Žalgiris awansował do trzeciej rundy

25 lipca br., Žalgiris Wilno awansował do trzeciej rundy piłkarskiej Ligi Europy. W czwartek podczas meczu rewanżowego w stolicy Armenii, litewska drużyna zremisowała 1:1 z Pyunik Erywań. Jednak według ogólnej serii 3:1 Litwini udowodnili swoją wyższość nad Ormianami.
W 41 minucie meczu Mantas Kuklys po raz pierwszy próbował strzelić gola Ormianom, jednak bezskutecznie. Z kolei już w 55 minucie, Viulen Ayvazyan strzelił gola Litwinom.

Podczas gdy pierwsza runda dobiegała końca, drużyna Pyunik stawała się odwazniejsza i raz po raz stwarzała niebezpieczne sytuacje podbramkowe. Wszystko zmieniło się w 87 minucie, gdy Mantas Kuklys strzelił rzut karny. Gol ten spowodował remis między dwoma drużynami.

Aby awansować do trzeciej rundy piłkarskiej Ligi Europy, drużyna ormiańska musiałaby zdobyć jeszcze co najmniej 3 gole. Jednak tak się nie stało i wynik do końca gry pozostał 1:1.

Žalgiris Wilno dostał się do kolejnego etapu rozgrywek. Rywalem drużyny litewskiej jest Lech Poznań, który zwyciężył z fińską drużyną Honki Espoo 2:1. Pierwsze spotkanie Žalgiris Wilno z Lechem Poznań odbędzie się już 1 sierpnia na stadionie LFF w Wilnie.

Na podstawie: sportas.lt