Wielki Tydzień – nabożeństwa w Wilnie i na Wileńszczyźnie
Wielki Czwartek | Wielki Piątek (Droga Krzyżowa) | Wielki Piątek | Wielka Sobota | Wielkanoc | Poniedziałek | |
Wilno: | ||||||
Kościół pw. św. Kazimierza (Nowa Wilejka) ul. Satelitarna/Palydovo 15 | 18.00 | - | 18.00 | 18.00 | 7.00 | 9.00, 13.00 |
Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP (Zwierzyniec) ul. Sołtańska/Sėlių g. 17 | 18.00 | 17.30 | 18.00 | 18.00 | 7.00 | 13.00 |
Kościół pw. Wszystkich Świętych ul. Rudnicka/Rūdninkų 20/1 | 18.00 | - | 18.00 | 18.00 | 7.00 | 10.30 |
Kościół pw. św. Apostołów Piotra i Pawła ul. Antokolska/Antakalnio1 | 17.00 | 17.00 | 17.00 | 17.00 | 9.00, 17.00 | 8.30, 13.00, 17.00 |
Kościół pw. Chrystusa Króla (Kolonia Wileńska) ul. Czysta/Švarioji 3 | 19.00 | 18.15 | 19.00 | 19.00 | 7.00 | 9.00 |
Kościół pw. bł. Jerzego Matulewicza (Wirszuliszki) plac bp J. Matulewicza/J.Matulaičio a. 3 | 18.00 | - | 18.00 | 18.30 | 7.00, 14.00 | 8.00, 14.00 |
Kaplica pw. św. Józefa (Zameczek/Pilaitė) ul. Tolminkiemio 4 | 18.00 | - | 18.00 | 18.00 | 7.00 | 9.00 |
Kościół pw. Opatrzności Bożej ul. Dobrej Rady/Gerosios Vilties g. 17 | 16.30 | 16.30 | 16.30 | 16.30 | 9.00, 13.00 | 8.30, 13.00 |
Sanktuarium pw. Miłosierdzia Bożego ul. Dominikańska/Dominikonų 12 | - | - | - | - | 16.00 | 16.00 |
Kościół pw. Odnalezienia Krzyża Świętego (Kalwaria Wileńska) ul. Kalwaryjska/Kalvarijų g. 327/) | 18.00 | 14.00 | 18.00 | 18.00 | 7.00 | 9.00, 13.30 |
Kościół pw. Ducha Świętego ul. Dominikańska/Dominikonų 8 | 19.00 | 15.00 | 19.00 | 20.00 | 7.00, 10.30 | 8.00, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00, 18.00 |
Kościół pw. św. Teresy (Ostra Brama) ul. Ostrobramska/Aušros vartų 14 | 17.00 | 10.30 (litewsko-polska) | 17.00 | 19.00 | 7.00, 13.00, 17.00 | 13.00, 17.00 |
Kościół pw. św. Jakuba i św. Filipa (Dominikanów) plac Łukiski /Lukiškių a. 10 | 20.00 | 15.00 | 20.00 | 23.00 | 7.00 | 16.00 |
Kościół pw. Królowej Pokoju (Nowa Wilejka) ul. Zwycięstwa/Pergalės 34a | 17.00 | - | 17.00 | 20.30 | 7.00 | 8.00, 10.00, 18.00 (litewsko-polska) |
Kościół pw. św. Rafała ul. Śnipiszki/Šnipiškių g.1 | 19.00 | - | 19.00 | 21.00 | 9.00, 13.00
| 8.00, 9.00, 13.00, 18.00 |
Kościół pw. św. Jana Bosko (Salezjanów) ul. Erfurcka/Erfurto 3 (Leszczyniaki - Lazdynai) | 17.00 | 16.00 | 17.00 | 21.30 | 9.00, 13.00 | 9.30, 13.00 |
Kościół pw. Wniebowzięcia NMP (Franciszkanów) ul. Trocka/Trakų 9/1) | 18.00 (litewsko-polska) | - | 18.00 (litewsko-polska) | 23.00 (litewsko-polska) | 11.30, 13.00 | 11.30, 13.00 |
Parafia pw. św.Jana Pawła II w Wilnie (Centrum Duszpasterstwa) al. Laisvės 88 (III piętro) | 18.00 (litewsko-polska) | 17.30 (litewsko-polska) | 18.00 (litewsko-polska) | 19.00 (litewsko-polska) | 8.00 | 12.30 (litewsko-polska) |
Kościół pw. Ducha Świętego w Grzegorzewie | 19.00 (litewsko-polska) | - | 19.00 (litewsko-polska) | 20.00 (litewsko-polska) | 8.00 | 12.00 |
Rejon wileński: | ||||||
Kościół pw. Najświęszej Marii Panny Ostrobramskiej – Matki Miłosierdzia w Bezdanach | 17.00 | - | 17.00 | 18.00 | 7.00 | 12.00 |
Kościół pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Marii Panny w Korwiu | 18.00 (litewsko-polska) | - | 18.00 (litewsko-polska) | 19.00 (litewsko-polska) | 8.00 (litewsko-polska) | 13.00 (litewsko-polska) |
Kościół pw. św. Rafała Kalinowskiego w Niemieżu | 18.00 (litewsko-polska) | 18.00 (litewsko-polska) | 17.00 (litewsko-polska) | 20.00 (litewsko-polska) | 7.00 | 10.00 |
Kościół pw. Najświętszej Maryi Panny, Matki Dobrej Rady w Rudominie | 19.00 (litewsko-polska) | - | 19.00 (litewsko-polska)) | 19.00 (litewsko-polska) | 7.00 | 8.00, 12.00 |
Kościół pw. Błogosławionego M. Sopoćki w Czarnym Borze | 17.00 (litewsko-polska) | - | 17.00 (litewsko-polska) | 18.00 (litewsko-polska) | 6.00 (litewsko-polska) | 13.00 (litewsko-polska) |
Kaplica w Skojdziszkach | - | - | - | - | - | 14.00 |
Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Olanach | 17.00 | 16.30 | 17.00 | 18.00 | 6.00 | 9.00 |
Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Mejszagole | 19.00 (litewsko-polska) | 18.00 | 19.00 (litewsko-polska)
| 21.00 (litewsko-polska) | 9.00 (litewsko-polska), 11.30 (litewsko-polska) | 11.30 |
Kaplica w Szawlach | - | - | - | - | - | 7.30 |
Kościół pw. Świętej Trójcy w Suderwi | 18.00 (litewsko-polska) | 17.15 (litewsko-polska) | 18.00 (litewsko-polska) | 18.00 | 7.00 | 11.00 |
Kościół pw. św. Jerzego w Bujwidzach | 17.00 | - | 18.00 | 20.00 | 9.00 | 12.00 |
Kościół pw. Matki Bożej Królowej Rodziny w Mościszkach | - | - | - | 19.00 | - | - |
Kościół pw. Matki Boskiej Ostrobramskiej w Kienie | 19.00 | - | 19.00 | 20.00 | 9.00 | 10.30 |
Kościół pw. św. Anny w Duksztach | 17.00 | - | 16.00 | 20.00 | 8.00 | 10.00 |
Kościół pw. św. Antoniego z Padwy w Jęczmieniszkach | 17.00 | 16.00 | 17.00 | 18.00 | 7.00 | 9.00 |
Kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Kowalczukach | 18.00 | 17.00 | 18.00 | 18.00 | 9.00 (litewsko-polska) | 10.00 |
Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Ławaryszkach | 18.00 | - | 18.00 | 18.00 | 7.30 | 12.00 |
Kościół pw. Najświętszej Maryi Panny w Szyłanach | 18.00 | 17.30 | 18.00 | 19.00 | 8.00 | 10.00 |
Kościół pw. św. Stanisława biskupa w Rzeszy | 17.00 | - | 17.00 | 19.00 (litewsko-polska) | 7.00 | 11.30 |
Kościół pw. Przemienienia Pańskiego w Porudominie | 18.00 | - | 18.00 | 20.00 | 8.00 | 11.00 |
Kaplica w Prudziszkach | - | - | - | - | - | - |
Kaplica w Mariampolu | - | - | - | - | - | 9.00 |
Kościół pw. św. Michała Archanioła w Niemenczynie | 17.00 | - | 17.00 | 17.00 | 6.30 | 9.00, 10.30 |
Kościół pw. św. Feliksa de Walois w Sużanach | 17.00 | - | 17.00 | 17.00 | 10.00 | 12.00 |
Kaplica w Skirlanach | - | - | - | 13.30 | - | 13.30 |
Kościół pw. św. Michała Archanioła w Rukojniach | 19.00 | 18.00 (ulicami Rukojń) | 19.00 | 19.00 | 7.00 | 9.00, 12.00 |
Kaplica w Dobromyśle | - | - | - | - | 9.00 | 10.30 |
Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Podbrzeziu | 19.00 (litewsko-polska) | 18.00 (litewsko-polska) | 19.00 (litewsko-polska) | 20.00 (litewsko-polska) | 9.00 (litewsko-polska)
| 12.15 |
Kościół pw. Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Wojdatach | 19.00 (litewsko-polska) | 20.30 (litewsko-polska)
| 19.00 (litewsko-polska) | 20.00 (litewsko-polska) | 8.00 | 11.00 |
Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej i św. Kazimierza w Miednikach | 18.00 | 17.00 (ulicami Miednik) | 16.00 | 21.00 | 6.00, 12.00 | 9.00, 12.00 |
Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Mickunach | 18.00 | 18.00 (litewsko-polska) | 18.00 (litewsko-polska) | 19.00 (litewsko-polska) | 7.00, 9.00 | 9.00, 11.00 |
Kościół pw. św. Michała Archanioła w Szumsku | 19.00 | 18.30 | 19.00 | 20.00 | 7.00 | 12.00 |
Kaplica pw. Dobrego Pasterza w Wielucianach | - | - | - | - | 9.30 | - |
Rejon solecznicki: | ||||||
Kościół pw. Matki Boskiej Różańcowej w Dziewieniszkach | 14.30 | - | 14.30 | 14.00 | 9.00 | 10.20 |
Kościół pw. Najświętszej Marii Panny, Matki Miłosierdzia w Norwiliszkach | - | - | - | - | 13.00 | - |
Kościół pw. św. Michała Archanioła w Taboryszkach | 19.00 | - | 19.00 | 16.00 | 9.00 | 13.00 |
Kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Turgielach | 16.30 | 15.00 | 16.30 | 19.00 | 6.00 | 9.00 |
Kaplica w Starej Wiosce | - | - | - | - | - | - |
Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia Marii Panny w Koleśnikach | 17.00 (litewsko-polska) | - | 17.00 (litewsko-polska) | 20.00 (litewsko-polska) | 7.00 (litewsko-polska) | 12.00 |
Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Podborzu | 19.00 | 18.30 | 19.00 | 17.30 | 9.00 | 11.00 |
Kaplica w Tietiańcach | - | - | - | 16.00 | - | - |
Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej w Rudnikach | 17.00 (litewsko-polska) | - | 17.00 (litewsko-polska) | 19.00 (litewsko-polska) | 7.00 | 11.00 |
Kościół pw.Wniebowstąpienia Pańskiego w Ejszyszkach | 18.00 | 17.15 (litewsko-polska) | 19.00 (litewsko-polska)
| 21.00 (litewsko-polska) | 7.00 | 8.30, 12.00 |
Kaplica w Dajnowie | 19.00 | 18.00 | 19.00 | 21.00 | 7.00 | - |
Kościół pw. św. Anny w Jaszunach | 18.00 | 18.00 | 19.00 | 20.00 (litewsko-polska)
| 7.00 | 11.30 |
Kościół pw. św. Jerzego w Małych Solecznikach | 18.00 | 18.00 | 18.00 | 19.00 | 7.00 | 10.00 |
Kościół pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Kamionce | 16.00 | 15.30 | 16.00 | 16.00 | 9.00 | 13.00 |
Kaplica w Sangieliszkach | - | - | - | - | - | - |
Kościół pw. św. Piotra Apostoła w Solecznikach | 17.30 (litewsko-polska) | 17.00 (litewsko-polska | 18.30 (litewsko-polska) | 19.00 (litewsko-polska)
| 7.00, 12.00 | 10.30, 12.00 |
Kaplica w Czużakampiach | - | - | - | - | 14.00 | - |
Rejon trocki: | ||||||
Bazylika pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Trokach | 17.00 | - | 17.00 | 17.00 | 7.00 | 10.00 |
Kaplica pw. Najświętszej Marii Panny w Wace Trockiej | - | - | - | - | 8.30 | - |
Kościół pw. św. Trójcy w Rykontach | 19.00 (litewsko-polska) | - | 19.00 (litewsko-polska) | 19.00 (litewsko-polska) | 9.00 | 8.30 |
Kościół pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i św. Benedykta w Starych Trokach | 19.00 | - | 19.00 | 20.00 | 9.00 | 11.00 (litewsko-polska) |
Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Połukniu | 17.00 | 16.30 | 17.00 | 19.00 | 9.00 (litewsko-polska) | 9.00 |
Kościół pw. Najświętszego Serca Jezusa w Rudziszkach | 19.00 (litewsko-polska) | 19.00 (litewsko-polska) | 19.30 (litewsko-polska) | 21.00 (litewsko-polska) | 7.00 (litewsko-polska)
| 13.00 |
Kaplica w Gaju | - | - | - | - | - | - |
Kościół pw. Zwiastowania Najświętszej Marii Panny w Landwarowie | 17.00 | - | 17.00 | 22.00 | 9.00 | 10.00 |
Rejon święciański: | ||||||
Kościół pw. Wszystkich Świętych w Święcianach | 18.00 (litewsko-polska) | - | 18.00 (litewsko-polska) | 20.00 (litewsko-polska) | 7.00 (litewsko-polska) | 9.00 |
Kościół pw. Opatrzności Bożej w Balingródku | 18.00 | - | 20.00 | 18.00 | 7.00 | 10.00 |
Kościół pw. Matki Boskiej Bolesnej (parafia św. Edwarda) w Nowych Święcianach | - | - | - | - | 9.00 | 10.30 |
Kościół pw. św. Kazimierza w Powiewiórce | 17.00 | 16.00 | 17.00 | 18.00 | 7.00 | - |
Kościół pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny Królowej Rodzin w Podbrodziu | 17.30 | 16.30 (litewsko-polska) | - | 21.00 | 7.00 | 10.00 |
Kościół pw. św. Piotra i Pawła w Karkożyszkach | 19.00 | 18.00 | 19.00 | 20.30 | 9.00 | - |
Kaplica w Ornianach pw. Matki Boskiej Częstochowskiej | - | - | - | - | 11.00 (litewsko-polska) | - |
Kościół pw. Najświętszej Marii Panny Szkaplerznej w Adutiszkach | 17.30 (litewsko-polska) | Po 17.30 (litewsko-polska) mszy | 17.30 (litewsko-polska) | 20.00 (litewsko-polska) | 08.00 (litewsko-polska) | 12.00 (litewsko-polska) |
W innych kościołach na Litwie: | ||||||
Kościół pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej w Tylży | - | - | - | - | - | - |
Kościół pw. Najświętszego Serca Jezusa w Turmontach | - | - | - | 20.30 (litewsko-polska) | 9.00 (litewsko-polska)
| 12.00 |
Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dubiczach | 18.00 (litewsko-polska) | - | 18.00 (litewsko-polska) | 19.00 (litewsko-polska) | 7.00 (litewsko-polska) | 11.00 (litewsko-polska) |
Kościół pw. św. Pawła Apostoła w Wisagini | 17.30 (litewsko-polska-rosyjska) | 17.30 (litewsko-polska-rosyjska) | 18.00 (litewsko-polska-rosyjska) | 17.30 (litewsko-polska- rosyjska) | 8.00 (litewsko-polska-rosyjska) | 10.00 (litewsko-polska) |
Kościół pw. Świętej Trójcy w Wędziagole | 18.00 (litewsko-polska) | - | 18.00 (litewsko-polska) | 18.00 (litewsko-polska) | 9.00 (litewsko-polska)
| 9.00 |
Kościół pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia w Puszkach | - | 13.30 | 14.00 (litewsko-polska | 14.00 (litewsko-polska | 10.00 (litewsko-polska | 13.00 (litewsko-polska |
Kościół pw. Jezusa Ukrzyżowanego w Gajdach | - | - | - | 16.00 | 13.00 | 15.00 |
Kościół pw. Matki Boskiej Szkaplerznej w Druskiennikach | - | 16.00 | - | - | 9.30 | 10.30 |