Udany start Nikity Romanowa w Biatlonowym Pucharze Europy w niemieckim Arber

17 stycznia w biatlonowym centrum Arber odbyły się zawody 5 edycji Pucharu Europy w biatlonie wśród dorosłych. W zawodach bardzo dobrze wystąpił wychowanek Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego Nikita Romanow, na dystansie 15 km zajmując 55 miejsce.

Biatloniści rywalizowali w wyścigu indywidualnym na dystansie 15 km ze strzelaniem leżąc + stojąc + leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał do czasu pokonania dystansu dodawano po 45 sek. Nikita na pierwszym strzelaniu leżąc pudłował raz i zajmował 65 miejsce ze stratą do lidera 2 min. 17 sek. Na drugim strzelaniu stojąc był bezbłędny i ślizgnął na 57 pozycji. Po pokonaniu kolejnych 3 km strzelając leżąc Nikita trafił do wszystkich tarcz i zajmował 58 miejsce. Na ostatnim strzelaniu stojąc wszystkie strzały trafiły do tarcz i na ostatnie 3 km do mety Nikita wyślizgnął na 52 pozycji. Wiekowo o wiele młodszemu Nikicie trudno było rywalizować na dystansie z doświadczonymi biatlonistami, ale biatlonista z Wileńszczyzny mocno pracował na podbiegach i na mecie zajął 55 miejsce wśród 109 startujących. Nikita Romanow 15 km pokonał za 46 min. 19,5 sk. Lukas Jakeliunas zajął 92 miejsce, pokonując 15 km za 52 min. 16,2 sek.

Gratulujemy Nikicie i życzymy kolejnych sukcesów.