Udany start Karola Dąbrowskiego na biatlonowych mistrzostwach Łotwy w Priekule

Karol Dąbrowski na strzelnicy, fot. Archiwum M. Kaczanowskiego
W miniony weekend w Priekule odbyły się letnie mistrzostwa Łotwy w biatlonie w sprincie na nartorolkach i masstarcie biegiem. W zawodach dobrze wystąmpił Karol Dąbrowski zajmując 2 i 3 miejsce.
W pierwszym dniu zawodów w sprincie na nartorolkach w półfinale na dystancji 2,3 km ze strzelaniem leżac + stojąc Karol strzelal bezbłędnie i zajął 1 mięjsce awansując do finału. W drugim półfinale Tomas Kaukenas miał 4 karne kręgi i zajął 5 miejsce i nie trafił do finału. W finale biatloniści jechali na rolkach 5x1 km strzelając leżąc + leżąc+ stojąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał zawodnicy mieli do pokonania karny krąg 150 m. Pierwsze trzy strzelania Karol Dąbrowski wykonał bezbłędnie i na ostatnie strzelanie stojąc przyjechał liderem ale popełnił jeden błąd i po pokonaniu dodatkowych 150 m. na mecie zajął 3 miejsce ustępując 24 sek. dla łotysza Ronalda Puzulisa i 11 sek dla rosjanina Semiona Sziłowa. Karol 5 km pokonał za 17 min 03 sek.

W drugim dniu zawodowcy rywalizowali w krosie ze startu wspólnego na dystancji 6 km ze strzelaniem leżąc+ leżąc+ stojąc + stojąc gdzie za każdy niecelny strzał mieli do pokonania karny krąg 80 m. Karol Dąbrowski pierwsze strzelanie wykonał bezbłędnie i objął prowadzenie, na drugim strzelaniu pomylił się jeden raz i razem z kolegą po reprezentacji Litwy Tomasem Kaukenasem biegli na prowadzeniu. Na trzecim strzelaniu Karol pomylił się jeden raz i jeszcze 2 błędy popełnił na czwartym strzelaniu stojąc i po pokonaniu karnych kręgów i ostatniego kilometra do mety finiszował drugi ustępując tylko dla Tomasa Kaukenasa. Karol Dąbrowski 6 km pokonał za 26 min 41 sek. (4 k. kr).

Gratulujemy Karolu i życzymy sukcesów na Mistrzostwach Świata 21-28 sierpnia w Rosji.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Redakcja Wilnoteki nie ponosi odpowiedzialności za treści artykułów nadesłanych.