Sukces biegaczy rejonu wileńskiego

Biegacze z rejonu wileńskiego, fot. sportomokykla.lt
W minioną sobotę, 21 kwietnia, w wileńskim parku Zakret odbył się I Półmaraton Wileński, w którym biegacze rejonu wileńskiego (w tym wychowankowie Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego) osiągnęli bardzo dobre wyniki. Reprezentanci Litwy, Łotwy, Polski, Francji, Estonii i Hiszpanii, poza głównym biegiem, rywalizowali w biegu na dystansie 5 i 10 km oraz w sztafecie 4 razy po 5,270 km.
Na starcie półmaratonu, pierwszej imprezy sportowej tego typu organizowanej w Wilnie, stanęło ponad 380 uczestników z Litwy i z zagranicy. Jak informuje portal sportomokykla.lt, biegacze rejonu wileńskiego na samym początku objęli prowadzenie i nadawali tempo pozostałym zawodnikom. Na szczególną uwagę zasłużył Vytautas Gražys, reprezentant Podbrodzia, który trasę półmaratonu (21 km i 97,5 m) pokonał w ciągu 1 h 13 min 54 s, osiągając tym samym upragnione zwycięstwo.

Na drugiej pozycji uplasował się Antanas Žukauskas z Janowa, który stracił do Gražysa 22 s (1h 14 min 24 s), z kolei jako trzeci metę przekroczył Vaidas Žlabys z Wilna (1h 15 min 2 s).

Dobre wyniki sportowe w I Półmaratonie Wileńskim osiągnęła też reprezentacja Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego. Członkowie reprezentacji zajęli pierwsze miejsce wśród dwudziestu drużyn startujących w biegu. Valdas Dopolskas, który wystąpił na pierwszej zmianie w sztafecie na dystansie 4 razy po 5,270 km, zajął drugie miejsce z czasem 16 min 4 s.

Na drugiej zmianie dobrze spisał się Mirosław Błoszko, który nie tylko dogonił, ale i wyprzedził przedstawiciela rywali z Kiejdan. W rezultacie Błoszko osiągnął ponad trzyminutową przewagę (ogólny czas 17 min 16 s) i jako pierwszy przekazał sztafetę Arnoldasowi Žukovskisowi, biegnącemu na trzeciej zmianie. Sukces reprezentantów Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego dopełnił Edgaras Žigis, biegnący na ostatniej zmianie, który pokonał dystans w ciągu 17 min 52 s, osiągając na mecie pierwszą pozycję.

Złota sztafeta rejonu wileńskiego (w składzie Valdas Dopolskas, Mirosław Błoszko, Arnoldas Žukovskis, Edgaras Žigis) pokonała trasę półmaratonu w ciągu 1 h 17 min 14 s. Druga sztafeta rejonu wileńskiego (Julius Važgėla, Gražvydas Juščius, Denis Sawickij i Dariusz Baranowski) zajęła trzecie miejsce z czasem 1 h 20 min 12 s.

Na podstawie: sportomokykla.lt