Rūta Meilutytė mistrzynią Europy w pływaniu na 50 m stylem klasycznym!

Na zdjęciu: Rūta Meilutytė, fot. ltuswimming.com/Darius Kibirkštis
Litewska pływaczka, mistrzyni olimpijska z 2012 roku Rūta Meilutytė we środę, 17 sierpnia, wywalczyła złoty medal na dystansie 50 m stylem klasycznym podczas Mistrzostw Europy w Pływaniu w Rzymie. Przypomnijmy, przed kilkoma dniami na mistrzostwach tych zdobyła również brąz na dystansie dwukrotnie dłuższym. Litewska reprezentacja na mistrzostwach wywalczyła ogółem 4 medale. Gratulacje pływakom złożyła premier Ingrida Šimonytė.

Dziękuję wszystkim naszym sportowcom za wspólnie przeżyte emocje. Składam najserdeczniejsze gratulacje medalistom. Życzę, by te sukcesy stały się motywacją do osiągania kolejnych szczytów sportowych” – czytamy w liście gratulacyjnym premier Ingridy Šimonytė.

We środę, 17 sierpnia, na Mistrzostwach Europy w Pływaniu w Rzymie 25-letnia Rūta Meilutytė zdobyła złoty medal na dystansie 50 m stylem klasycznym. Jej wynik to 29,59 sekundy.

W sobotę, 13 sierpnia, na tychże zawodach wywalczyła brąz z wynikiem 1:06.50 min.

Na mistrzostwach Europy Rūta zdobyła dotychczas w swojej karierze 3 złote medale, 1 srebrny i 1 brązowy.

Przypomnijmy, 25 czerwca br., została mistrzynią świata w pływaniu 50 m stylem klasycznym i zdobyła brąz na 100 m stylem klasycznym.

Wróciła w tym roku w wielkim stylu do występów na zawodach pływackich po 5-letniej przerwie.

Podczas Mistrzostw Europy w Pływaniu w Rzymie brązowe medale zdobyli również Kotryna Teterevkova na dystansie 200 m stylem klasycznym oraz Andrius Šidlauskas na dystansie dwukrotnie krótszym również stylem klasycznym.

Na podstawie: ELTA, ltuswimming.com