Reprezentanci rejonu wileńskiego na MŚ w Biathlonie Letnim

Karol Dąbrowski, fot. wilnoteka.lt
Karol Dąbrowski i Edwin Tomaszewicz - dwaj sportowcy z rejonu wileńskiego - biorą udział w Mistrzostwach Świata w Biathlonie Letnim, które odbywają się w dniach 20-26 września w Dusznikach Zdroju (Polska). Wcześniej przedstawiciele rejonu wileńskiego startowali w Mistrzostwach Polski w biathlonie na nartorolkach, w których wzięło udział ponad 80 biatlonistów z Polski, Czech i Litwy. Te zawody zakończyły się sukcesem - Karol Dąbrowski zajął 5 miejsce wśród seniorów.
Mistrzostwa Polski trwały dwa dni. Pierwszego dnia odbyły się zawody w sprincie na 10 km ze strzelaniem, w których za każdy niecelny strzał zawodnicy musieli pokonać karny odcinek długości 150 m. W drugim dniu zawodów biatloniści rywalizowali w wyścigu pościgowym.

Karol Dąbrowski włączył się do walki o miejsce na podium, ale ostatecznie musiał się zadowolić wysokim 5 miejscem. Tomas Kaukėnas zajął miejsce 11, Karolis Zlatkauskas uplasował się na 13 pozycji. Edwin Tomaszewicz znalazł się na 29 miejscu, a w grupie juniorów był 5. Rusłan Nikitin z Wilna finiszował na 30 pozycji, Jerzy Lewko na metę przyjechał jako 32. Maciej Mikielewicz na mecie zameldował się jako 47, zajmując 15 miejsce wśród juniorów młodszych. Marija Koznaczenko na mecie była 18, a Karolina Banel – 26.

Na podstawie: inf. wł.