Polsko-litewski turniej piłki nożnej

Migawka z uroczystości wręczenia nagród w Rudominie, fot. vrsa.lt
W niedzielę, 17 sierpnia, na nowym stadionie w Rudominie odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Mer Rejonu Wileńskiego. W turnieju wzięło udział 6 drużyn - 3 drużyny z Polski i 3 z Litwy.
Na Litwę przyjechały drużyny z powiatu warszawskiego zachodniego: KS "Błonianka", UKS "Bieniewiczanka" i KS "Ożarowianka". Drużyny litewskie, które walczyły o Puchar Mer Rejonu Wileńskiego to: "Lokomotyw" z Wilna, "Rudomino" z Rudominy i reprezentacja Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego (SzSSRW).

Podczas pierwszego etapu drużyny podzielono na 2 grupy - A i B. W grupie A najlepiej wypadli przedstawiciele UKS "Bieniewiczanka", zajmując 1 miejsce, 2 miejsce zajęli piłkarze KS "Błonianka", 3 natomiast "Lokomotyw" z Wilna. W grupie B 1 miejsce zdobyli piłkarze Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego, 2 miejsce - piłkarze KS "Ożarowianka", a trzecie - członkowie "Rudomino" z Rudominy.

Podczas drugiego etapu, czyli finału, zwycięzcy pierwszego etapu walczyli o 1 miejsce i nagrodę główną. Drużyny które zdobyły 2 miejsca podczas pierwszego etapu, w drugim etapie zmierzyły się w walce o 3-4 miejsce, natomiast zdobywcy 3 miejsc - o 5-6 miejsce. Zwycięzcami finału zostali członkowie SzSSRW z Wilna, drugie miejsce zajęła UKS "Bieniewiczanka", 3 zaś KS "Ożarowianka". Drużyna SzSSRW z Wilna pokonała UKS "Bieniewiczankę" z wynikiem 6 do 1, zdobywając tym samym Puchar Mer Rejonu Wileńskiego.

Tuż po meczach w Rudominie odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Zdobywcy 1 miejsca oprócz pucharu i medali otrzymali też komplet piłek i koszulek. Najważniejszą jednak nagrodą był dla nich portret Roberta Lewandowskiego z autografem piłkarza. Wręczono statuetki dla najlepszego strzelca, bramkarza i zawodnika. Najlepszym strzelcem został Deividas Dzius (SzSSRW), bramkarzem - Miłosz Rusinowicz (KS "Błonianka"), a zawodnikiem - Ričardas Jadzevičius (SzSSRW).

Na podstawie: vrsa.lt