Polacy idą na rekord - kolejne 2 medale w Pekinie

Tym razem brąz - 2 razy w tej samej konkurencji. W skoku o tyczce Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski stanęli na trzecim stopniu podium razem z Renauda Lavillenie, który ma na swoim koncie rekord świata. Kolejny dzień mistrzostw świata Polacy rozpoczynają z 4 medalami.
Walkę o złoto stoczyli Shawn BarberRaphael Holzdeppe, ale żaden z nich nie zdołał pokonać 6 metrów. Mistrzem świata został Kanadyjczyk, a Niemiec wicemistrzem. 21-letni Barber skakał w Pekinie rewelacyjnie i w pierwszych próbach zaliczał wszystkie skoki, w tym również 5,90 m. Tyle samo uzyskał, choć dopiero w ostatniej próbie, Holzdeppe.

Polacy stanęli na najniższym stopniu podium obok Renauda Lavillenie. Francuz, który w tym roku osiągał już wynik ponad 6 metrów, rozpoczął zgodnie z przewidywaniami, bo od pewnego pokonania poprzeczki zawieszonej na 5,80 m. Nieoczekiwanie nie poradził sobie jadnak z poprzeczką zawieszoną na 5,90 i zakończył skoki z tym samym wynikiem co Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski.

Wojciechowski w swojej karierze zdobył już złoto w 2011 roku w Korei. W Pekinie nie udało mu się pokonać swojego rekordu Polski (5,91), jednak brąz to dla obu Polaków wielki sukces.W 14 edycjach mistrzostw świata w lekkoatletyce Polacy zdobyli w sumie 35 medali, w tym 13 złotych. Jak dotychczas najwięcej medali Polacy przywieźli z Berlina w 2009 roku. Wówczas nasi reprezentanci aż osiem razy stawali na podium. Złote krążki wywalczyły wówczas Anna Rogowska w skoku o tyczce i Anita Włodarczyk w rzucie młotem. Polska uplasowała się wówczas na wysokim, piątym miejscu w klasyfikacji medalowej. W Pekinie Polacy mają już 4 medale a do końca zmagań w stolicy Chin jeszcze 6 dni. Będzie rekord?

Na podstawie: sportowefakty.pl