Po zwycięstwo do Połągi i Onikszt

Słodkie chwile zwycięstwa, fot. Archiwum Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego
Początek maja był bardzo udany dla uczniów Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego. Z jubileuszowego biegu w Oniksztach przywieźli oni aż dwa złote medale, a z Wiosennych Mistrzostw Litwy w Biegach Przełajowych w Połądze wrócili jako drużyna zwycięska.
1 maja w Oniksztach odbył się 50 jubileuszowy bieg Anykščiai-Puntuko akmuo-Anykščiai (Onikszty-Kamień Puntukas-Onikszty). Na starcie stanęło 325 biegaczy z różnych miast i rejonów Litwy. Biegacze rywalizowali na dystansach 3 km, 6 km i 11 km. Rejon wileński reprezentowała grupa 9-osobowa. Najlepiej wypadli Radosław Aleksandrow i Vytautas Gražys, zwyciężając w swoich grupach wiekowych. Pozostali reprezentanci Wileńszczyzny - Bogdan Bortkiewicz, Arnold Lepiochin, Krzysztof Kuleszo, Jarosław Siemaszko, Robert Bartusewicz, Robert Ciura i Jerzy Lewko - także wykazali się dobrymi wynikami, a do miejsc na podium brakowało im czasem kilku sekund.

3 maja w Połądze odbyły się Wiosenne Mistrzostwa Litwy w Biegach Przełajowych. Przedstawicielom rejonu wileńskiego po raz 7 z kolei udało się wywalczyć tytuł najsilniejszej drużyny (zdobyli 78 punktów). Na 2 miejscu ulokowała się reprezentacja Kielmi (75 punktów), a 3 miejsce zajęli przedstawiciele Mariampola (70 punktów). Po sukces drużyny z Wileńszczyzny biegli: Arnold Żukowski, Mirosław Błoszko, Diana Sawko, Aneta Jacukiewicz, Algis Dopolskas, Karolina Sawko, Helena Trusulewicz, Edgar Żigis.

Na podstawie: Inf.wł.