Medalowe żniwo biatlonistów rejonu wileńskiego na Biatlonowych Mistrzostwach Litwy w Ignalinie

W dniach 13-14 marca w Ignalinie odbyły się Mistrzostwa Litwy. W zawodach dobrze wystąpili sportowcy Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego, stając na podium w poszczególnych grupach wiekowych.

W pierwszym dniu zawodów biatloniści rywalizowali w sprincie na dystansie od 3 do 6 km ze strzelaniem leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał mieli do pokonania 150 m karnych. W grupie wiekowej dziewcząt 2003-2002 r. ur. po dłuższej przerwie startowała Wiktoria Augulitie, zajmując 2 miejsce. Wiktoria miała do pokonania 6 km. Pierwsze strzelanie leżąc wykonała bezbłędnie, na drugim strzelaniu stojąc pomyliła się 3 razy i na mecie finiszowała druga, pokonując dystans za 31 min. 43 sek.

Wiktoria Augulitie

Bardzo dobrze wystąpili Damian Rynkiewicz i Daniel Buchowski w grupie chłopców 2006-2007 r ur., zajmując 1 i 2 miejsca na podium. Damian i Daniel na pierwszym strzelaniu leżąc pudłowali po 3 razy, na drugim strzelaniu pomylili się po 4 razy, ale bardzo szybko ślizgnęli na nartach i między sobą stoczyli walkę o złoty medal Mistrzostw Litwy. Damian Rynkiewicz dystans 4,5 km pokonał za 19 min. 36 sek. i stanął na najwyższym schodku podium. Daniel Buchowski zajął drugie miejsce, pokonując dystans za 19 min. 54 sek.

Damian Rynkiewicz

W tej samej grupie wiekowej dziewczęta miały do pokonania 4 km. Milena Bernatowicz była najszybszą na dystansie, ale pomyliła się na strzelnicy 7 razy i na mecie zajęła 2 miejsce, pokonując dystans za 21 min. 23 sek. Emilia Mincewicz na strzelaniu pomyliła się także 7 razy, ale nie tak szybko ślizgnęła na nartach i zajęła 4 miejsce z wynikiem 23 min. 59 sek.

Biatloniści 2008 r. ur. i młodsi rywalizowali na dystansie 2,5 km. Łukasz Mincewicz najszybciej pokonał dystans, ale na strzelnicy popełnił 7 błędów i na mecie zajął 3 miejsce, pokonując 2,5 km za 13 min. 46 sek. Najmłodszy uczestnik mistrzostw 8-letni Maksim Kunczin na strzelnicy pudłował 4 razy i zajął 7 miejsce, pokonując dystans za 16 min. 14 sek.

W grupie dziewcząt bezapelacyjnie z ponad 2-minutową przewagą zwyciężyła Miła Sinkiewicz, pokonując dystans za 12 min. 21 sek. Miła na strzelnicy popełniła 4 błędy. Po raz pierwszy startujące w tak wysokiej rangi zawodach Eliza Szidłauskaitie, Nika Kunczina, Amelia Bernatowicz i Eweta Szidłauskaitie wykazały się z najlepszej strony. Eliza Szidłauskaitie zdobyła swój pierwszy medal Biatlonowych Mistrzostw Litwy w biatlonie stając na trzecim schodku podium, pokonując dystans za 16 min. 11 sek. Nika Kunczina przegrała zaledwie 3 sekundy i zajęła 4 miejsce z wynikiem 16 min. 14 sek. Amelia Bernatowicz dystans pokonała za 18 min. 50 sek. i zajęła 5 miejsce. Eweta Szidłauskaitie finiszowała na 6 miejscu, pokonując dystans za 19 min. 02 sek.

W kategorii seniorów pierwsze miejsca zajęli Jadwiga Juniewicz z Rubna na dystansie 4,5 km oraz Niemenczynianie Romuald Noreika w grupie S-3 i Marian Kaczanowski w grupie S-4 na dystansie 6 km.

Gratulujemy zwycięzcom oraz medalistom mistrzostw.