Medale biatlonistów z Niemenczyna na Biatlonowym pucharze A. Szałny w Ignalinie

W drugim dniu zawodów Pucharu mistrza olimpijskiego Algimantasa Szałny 1 sierpnia biatloniści rywalizowali w sprincie na dystansach 2; 4; 6 oraz 10 km ze strzelaniem leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał mieli do pokonania karną rundę 150 m. Znów najlepiej wystąpili najmłodsi biatloniści Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego, zdobywając pierwsze miejsca w swoich grupach wiekowych.

Biatloniści 2007 r. ur. i młodsi rywalizowali na dystansie 2 km. Witold Bystrycki 2 miejsce w krosie zamienił na pierwsze w sprincie na nartorolkach. Witold najszybciej pokonał dystans, na strzelaniu popełnił 3 błędy i zdobył puchar za 1 miejsce z wynikiem 8 min. 05 sek.

W grupie dziewcząt Milenie Bernatowicz także wystarczyło 7 celnych strzałów dla zajęcia 1 miejsca. Milena na pierwszym strzelaniu pudłowała dwa razy, na drugim raz, 2 km. pokonała za 8 min. 34 sek. i została zdobywczynią biatlonowego pucharu A. Szałny za 1 miejsce. Miła Sinkiewicz tym razem stanęła na drugim schodku podium, ustępując dla koleżanki zaledwie 3 sekundy. Miła była najszybsza na nartorolkach, ale na dwóch strzelaniach popełniła aż 6 błędów i otrzymała 2 minuty kary, które doliczono do czasu pokonania dystansu.

Romuald Aleksandrow także zajął 1 miejsce w grupie chłopców 2001-2002 r. ur. na dystansie 6 km. Romuald na pierwszym strzelaniu leżąc popełnił 3 błędy, na strzelaniu stojąc jeszcze dwa, ale szybko jechał na nartorolkach i zwyciężył, pokonując dystans 6 km za 18 min.43 sek. Sara Urumowa w tej samej grupie wiekowej dziewcząt zajęła 2 miejsce, pokonując 6 km za 21 min. 35 sek. Sara na dwóch strzelaniach popełniła dwa błędy. Wiktoria Augulyte na strzelnicy także pudłowała dwa razy, ale z powodu bólu w kolanie nie była szybka na nartorolkach i uplasowała się na 4 pozycji z wynikiem 22 min.50 sek.

Nikita Romanow w grupie Junior zajął 3 miejsce, pokonując 10 km za 31 min. 39 sek. Nikita na strzelaniu leżąc popełnił 3 błędy, na strzelaniu stojąc oddał dwa niecelne strzały.
Romuald Noreika w grupie weteranów S2 zajął 2 miejsce, pokonując dystans za 22 min. 25 sek. Romuald na strzelaniu popełnił 6 błędów oraz wypadł z trasy na dużej szybkości, ale bez większych obrażeń ciała.

Gratulujemy zwycięzcom i medalistom i życzymy kolejnych sukcesów.