Medale biatlonistów z Niemenczyna na biatlonowych mistrzostwach Łotwy w Aluksne

Najlepsi biatloniści 28 września w Łotewskim Centrum Biatlonowym „Predi” w Aluksne walczyli o tytuły mistrza Łotwy w biatlonie. Biatloniści rywalizowali w wyścigu indywidualnym na dystansach 5,4; 7,2; 9; 10; 12,5 oraz 15 km. Najlepiej wystąpiła Wiktoria Romanowa, zdobywając złoty medal Mistrzostw Łotwy w letnim biatlonie. Sara Urumowa i Romuald Aleksandrow wywalczyli brązowe medale.

Wiktoria startowała na dystansie 7,2 km w grupie dziewcząt 2002-2003 r. ur. ze strzelaniem leżąc + stojąc + leżąc, gdzie za każdy niecelny strzał do czasu uzyskanego na dystansie dodawano po 40 sek. Wiktoria na pierwszym strzelaniu leżąc trafiła do wszystkich tarcz i objęła prowadzenie. Drugie strzelanie stojąc Wiktoria wykonała bezbłędnie i jechała na pierwszej pozycji. Na ostatnim strzelaniu leżąc wszystkie 5 strzałów trafiły do tarcz i na ostatnie 1,8 km do mety Wiktoria wyjechała pierwsza. Wiktoria Romanowa mocno jechała na podbiegach i na mecie zachowała pierwsze miejsce, 7,2 km pokonując za 26 min. 41 sek.

Sara Urumowa startowała na dystansie 9 km ze strzelaniem dwa razy leżąc i dwa razy stojąc. Sara na pierwszym strzelaniu popełniła dwa błędy i zajmowała 2 miejsce, na drugim strzelaniu pudłowała dwa razy i jechała na 3 pozycji. Jeden błąd popełniony na trzecim strzelaniu pozwolił naszej biatlonistce znów zająć drugą pozycję, ale 3 błędy na ostatnim strzelaniu stojąc nie pozwoliły zachować drugiej pozycji i po pokonaniu ostatniego kręgu Sara finiszowała na 3 miejscu. Sara Urumowa 9 km pokonała za 37 min. 50 sek. i zdobyła brązowy medal Mistrzostw Łotwy w biatlonie.

Romuald Aleksandrow miał do pokonania 12,5 km Romuald na pierwszym strzelaniu leżąc trafił do wszystkich 5 tarcz i objął prowadzenie, ale na drugim strzelaniu stojąc popełnił 4 błędy i zajmował 2 miejsce. Na trzecim strzelaniu leżąc trafił do wszystkich tarcz i umocnił się na 2 pozycji. Na ostatnim strzelaniu stojąc popełnił 3 błędy i na mecie zajął 3 miejsce. Romuald Aleksandrow 12,5 km pokonał za 41 min. 35 sek., zdobywając brązowy medal Biatlonowych Mistrzostw Łotwy.

Gratulujemy zwyciężczyni Wiktorii i medalistom Sarze i Romualdowi oraz życzymy sukcesów w przyszłości.