Liga Narodów – sytuacja reprezentacji Polski i Litwy

Reprezentacja Polski przegrała ostatni mecz w tej edycji Ligi Narodów. W Chorzowie lepsza okazała się Holandia, która wygrała 2:1. Do turnieju finałowego awansowali Włosi, którzy w tym samym czasie ograli na wyjeździe Bośnię i Hercegowinę 2:0. Reprezentacja Litwy utrzymała swoje miejsce w lidze C Ligi Narodów UEFA, wygrywając 2:1 z Kazachstanem.

Polska
 Holandia 1:2

Szybki gol nie pomógł. Mecz ledwie się rozpoczął, a Polacy prowadzili już 1:0. Rajd lewym skrzydłem przeprowadził Kamil Jóźwiak, potem oszukał obrońców w polu karnym i skierował piłkę do bramki. Holendrzy próbowali odrabiać straty. Stworzyli kilka bardzo dobrych sytuacji. Do przerwy kropki nad „i” postawić jednak nie potrafili. W drugiej połowie Biało-Czerwoni musieli radzić sobie bez Roberta Lewandowskiego, którego w przerwie zmienił Krzysztof Piątek. Pod nieobecność kapitana kilkukrotnie zagrozili bramce Pomarańczowych. Rywale zdołali wreszcie znaleźć drogę do bramki, w dodatku dwa razy. Najpierw po faulu Jana Bednarka rzut karny wykorzystał Memphis Depay, a potem do siatki trafił kapitan Georginio Wijnaldum. Polacy odpowiedzieć już nie potrafili.

Kazachstan  Litwa 1:2

Mecz w Ałmaty, rozgrywany w trudnych warunkach pogodowych, rozpoczął się dla Litwinów udanie. Już na piątej minucie Saulius Mikoliūnas oddał strzał w pobliżu bramki przeciwników. Kazachowie grali w dziesięciu od 50. minuty, ponieważ sędzia usunął ich kapitana Islambka Kuatę za rażący faul na Domantasie Šimkasie. W dalszej części spotkania Litwini kontrolowali sytuację. Po kilku nieudanych próbach K. Laukžemisa, M. Vorobjovasa i D. Kazlauskasa, A. Novikovas celnym strzałem wywalczył zwycięstwo. Reprezentacja Albanii zajęła pierwsze miejsce w 4. grupie Dywizji C (11 punktów), pokonując u siebie Białorusinów 3:2 (10 punktów). Litwini pozostali na trzecim miejscu (8 punktów), a Kazachowie (4 punkty) będą musieli walczyć w playoffach o przetrwanie w Dywizji C.

Źródło: lff.lt, eurosport.tvn24.pl