Koszykarki wileńskiego klubu „Svaja” mistrzyniami świata

Drużyna koszykarska „Svaja” z Wilna, fot. Archiwum drużyny
W dniach od 12 do 21 lipca w Salonikach, w Grecji odbyły się 12 Mistrzostwa Koszykarskie Weteranów Świata. Koszykarki wileńskiego klubu koszykarskiego „Svaja” zdobyły tytuł mistrzyń w kategorii wiekowej 40+.
W zawodach brało udział 15 drużyn. Poza drużyną „Svaja” były zawodniczki między innymi z Kolumbii, Niemiec, Finlandii, Turcji oraz Grecji. Litwinki zwyciężyły we wszystkich rozgrywanych meczach.

Podczas finału drużyna z Litwy zagrała z drużyną z Ukrainy. Zawodniczki obu drużyn zademonstrowały niesamowitą determinację oraz wytrwałość. Zwyciężyła jednak „Svaja” z wynikiem 61 do 60, zdobywając tytuł mistrzyń świata oraz złote medale. Obroniła tym samym tytuł mistrzyń w Mistrzostwach Koszykarskich Weteranów Świata, które zdobyła dwa lata temu w Natalu, w Brazylii.

W wileńskiej drużynie „Svaja” grały: Daiva Jodeikaitė, Mistrzyni Europy w koszykówce z 1997 r.,stałe członkinie drużyny Ingrida Jonkutė, Loreta Berūkštienė, Žiedūnė Cijunčikienė, Ramunė Gilienė, Jolanta Jurčiuvienė, Nijolė Stirnienė, Diana Tamulevičienė, Gražvydė Narušienė, Daiva Šakalienė, Rima Šlikienė oraz Sigutė Buikienė.

Na podstawie: vilnius.lt