Kolejne 18 punktów Karola Dąbrowskiego na zawodach Biatlonowego Pucharu Świata w Oberhofie

8 stycznia podczas 4 edycji Pucharu Świata w biatlonie najsilniejsi biatloniści świata rywalizowali w sprincie na 10 km ze strzelaniem leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał miał do pokonania karną rundę 150 m długości.

Karol startował w grupie najsilniejszych biatlonistów pod Nr. 4. Karol bardzo dobrze rozpoczął wyścig, szybko pokonał pierwsze 3,3 km do strzelnicy, strzelanie leżąc wykonał szybko, trafiając do wszystkich 5 tarcz i na jakiś moment zajmował pierwszą linię na ekranie telewizji Eurosport. Po tym, jak wszyscy wykonali strzelanie leżąc, Karol zajmował 25 miejsce, tracąc do lidera 36,0 sek. Karol bardzo szybko pokonał kolejne 3,3 km okrążenie, ale na strzelaniu stojąc popełnił jeden błąd i musiał pokonać dodatkowo 150 m dystansu, ale nie tracąc szansę na kolejne punkty do generalnej klasyfikacji Pucharu Świata, które otrzymują pierwsi 40 zawodników. Niemenczynianin nie załamał się psychicznie, szybko pokonywał podbiegi i na mecie zajął 32 miejsce, zdobywając kolejne 9 punktów do generalnej klasyfikacji Biatlonowego Pucharu Świata. Karol Dąbrowski 10 km pokonał za 27 min. 04,2 sek. i otrzymał prawo powalczyć o kolejne punkty w wyścigu na dochodzenie TOP 60. Vytautas Strolia dystans pokonał za 26 min. 35,0 sek. i zajął 20 miejsce. Tomas Kaukenas finiszował 79. z czasem 28 min. 37,5 sek., a Linas Banys finiszował 103. z wynikiem 30 min. 24,5 sek. Zwyciężył Norweg Johannes Thingnes Boe z wynikiem 25 min. 12 sek.

W sobotę biatloniści rywalizowali w wyścigu na dochodzenie na dystansie 12,5 km ze strzelaniem dwa razy leżąc i dwa razy stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał mieli do pokonania karną rundę 150 m długości. Karol Dąbrowski startował z deficytem 1 min. 52 sek. do lidera. Karol szybko ślizgnął na nartach, pierwsze strzelanie leżąc wykonał szybko i bezbłędnie i ślizgnął na 29 pozycji ze stratą 1 min. 53 sek. Na drugim strzelaniu pudłował ostatnim strzałem i zajmował 32 miejsce. Trzecie i czwarte strzelanie stojąc Niemenczynianin wykonał bezbłędnie i na ostatnie 2,5 km do mety wyślizgnął na 30 pozycji, tracąc do lidera 2 min. 19 sek. Ostatnie kilometry były nie najszybsze i Karol finiszował na 32 miejscu, zdobywając kolejne 9 punktów do klasyfikacji generalnej w Biatlonowym Pucharze Świata. Karol Dąbrowski 12,5 km pokonał za 38 min. 40 sek. i w generalnej klasyfikacji zajmuje 55 miejsce z 23 punktami.  Vytautas Strolia dystans pokonał za 40 min. 30 sek. Zwyciężył Norweg Sturla Holm Laegreid z wynikiem 36 min. 01 sek.

Gratulujemy Karolowi i życzymy kolejnych sukcesów.