Karol Dąbrowski – zwycięzcą Mistrzostw Litwy w narciarstwie

W dniach 24–25 lutego w Ignalinie odbyły Mistrzostwa Litwy w narciarstwie biegowym, w których wzięli udział narciarze z Łotwy, Białorusi, Trynidadu i Tobago oraz Litwy.

W pierwszym dniu odbyły się zawody w sprincie na 1,1 km stylem klasycznym, a drugiego dnia narciarze rywalizowali na dystansie 15 km wśród mężczyzn i na dystansie 10 km wśród kobiet stylem dowolnym. W zawodach świetnie spisał się członek biatlonowej kadry Litwy, Niemenczynianin Karol Dąbrowski, zwyciężając w drugim dniu zawodów w wyścigu na 15 km.

W niedzielę, 25 lutego narciarze rywalizowali w biegu na 15 km stylem dowolnym. Karol Dąbrowski od samego startu jechał w grupie liderów i od czasu do czasu był na prowadzeniu. Jednak na ostatnim okrążeniu Karol zwiększył tempo, którego nie dotrzymali rywale, szybciej pokonał ostatnie metry i finiszował pierwszy, pokonując dystans 15 km za 33 min. 06 sek. „Nie traktuję tego zwycięstwa jako wielkiego sukcesu, po prostu był to sprawdzian przed zawodami biatlonowego Pucharu Świata w Skandynawii i zawsze jest przyjemnie zwyciężać” – mówił Karol po zakończeniu wyścigu.

Wśród kobiet na dystansie 10 km zwyciężyła olimpijka Igrzysk w Pyeongchang Natalia Koczergina.

28 lutego Karol Dąbrowski po raz kolejny wystartuje w zawodach narciarskich małych państw świata w wyścigu na 10 km stylem dowolnym.

Gratulujemy Karolowi zwycięstwa i życzymy powodzenia w przyszłych zawodach.