Hiszpania pierwszy raz mistrzem świata

Reprezentacja Hiszpanii po raz pierwszy w historii została mistrzem świata. Po dogrywce pokonała Holandię 1:0, a jedyną bramkę meczu zdobył Andres Iniesta.
Hiszpanie pokonali Holandię 1:0 dzięki bramce Andresa Iniesty w 118. minucie meczu. Tym samym spełnili marzenia kibiców i dziennikarzy, którzy czekali na historyczny Puchar Świata. Wcześniej Hiszpanie ani razu nie stawali na podium mistrzostw świata. Media obwieszczają krótko: "Hiszpanie Mistrzami Świata!!!".

"Hiszpania jest na Księżycu! Marzenia stały się rzeczywistością" - pisze gazeta El Pais. "To historyczny dzień! Wygraliśmy pierwszy Puchar Świata w historii. Na trzy minuty przed końcem meczu Iniesta uczynił nasze marzenia faktem!" - emocjonują się dziennikarze.

Trener reprezentacji Holandii Bert van Marwijk przyznał po finale mistrzostw świata w RPA, że rywale byli po prostu lepsi. "Zwycięstwo Hiszpanii jest zasłużone, wygrała po prostu lepsza drużyna" - powiedział Bert van Marwijk.

Holendrzy zaprzepaścili trzecią szansę na Puchar Świata - wcześniej przegrywali finały w latach 1974 i 1978.

Za cztery lata piłkarze spotkają się w Brazylii. Teraz natomiast można skierować uwagę na polsko-ukraińskie Euro '2012.