Finiszowały Igrzyska Starostw Rejonu Wileńskiego

27 maja zawodami w siatkówce plażowej, tenisie stołowym i rzutkach rozpoczęły się sportowe Igrzyska Starostw Rejonu Wileńskiego.

Do Zujun przyjechali miłośnicy tenisa stołowego i rzutków. W tenisie stołowym kolejny raz zwycięzcami zostali przedstawiciele miasta Niemenczyna, zostawiając na drugim sportowców z Kowalczuk i na trzecim sportowców z Podbrzezia. W rzutkach strzałkami lepsi okazali się sportowcy z Kowalczuk, zostawiając na drugim miejscu przedstawicieli Niemenczyna, a trzecie gospodarzom z Zujun.

Awiżenie gościły miłośników siatkówki. Większych niespodzianek w tej dyscyplinie nie było - wśród kobiet triumfowały Awiżenianki przed Kowalczukami, a w grupie mężczyzn niezwyciężeni zostali siatkarze z Bujwidz. Drugie miejsce zdobyli przedstawiciele z Kowalczuk, a trzecie zajęli sportowcy z Awiżeń.

3 czerwca w Niemieżu rywalizowali miłośnicy gier stołowych - szachów i warcabów. Przedstawiciele gminy sużańskiej zwyciężyli we wszystkich spotkaniach i zajęli pierwsze miejsce w warcabach, zostawiając na drugim miejscu gospodarzy z Niemieżu, a trzecie zdobyli przedstawiciele Kowalczuk. W szachach najlepiej powodziło się sportowcom Niemenczyna. Drugie miejsce zajęli sportowcy z Sużan, a trzecie gospodarze.

10 czerwca w Kowalczukach zawodami w piłce nożnej, koszykówce 3x3 oraz trójboju starostów zostały zakończone sportowe Igrzyska Starostw Rejonu Wileńskiego. W piłce nożnej najlepsi byli gospodarze zawodów przedstawiciele Kowalczuk. Na drugim miejscu zostali piłkarze Podbrzezia, a trzecie wywalczyli Rudominianie. W koszykówce 3x3 kobiet zwyciężyły przedstawicielki Mickun wygrywając z drużyną Kowalczuk. Wśród mężczyzn do lat 40 oraz 40 lat i starsi pierwsze miejsca zajęli przedstawiciele miasta Niemenczyn. W grupie do lat 40 srebrne medale zdobyli koszykarze z Suderwi, a trzecie miejsce sportowcy z Rudominy.

Bardzo wyrównana walka
o zwycięstwo w trójboju starostów toczyła się między starostą Niemenczyna Mieczysławem Borusewiczem i zastępcą starosty Kowalczuk Mirosławem Tuczkowskim. Zawody w rzucie do kosza, rzutkach i piłce nożnej nie wyłoniły zwycięzcy i tylko po dodatkowym spotkaniu w siatkówce zwyciężył Mirosław Tuczkowski. Puchar za drugie miejsce otrzymał Mieczysław Borusewicz z Niemenczyna, a za trzecie miejsce został nagrodzony zastępca starosty Rzeszy Waldemar Rynkiewicz.

W tegorocznych zawodach Igrzysk Starostw wzięło udział 14 starostw spośród 23, a po podsumowaniu wyników wszystkich dyscyplin sportowych zespołowo 1 miejsce w Igrzyskach zajęli przedstawciele gminy Kowalczuki - 227 punktów. Na drugim miejscu uplasowało się miasto Niemenczyn - 184 pkt., a na trzecim gmina Rudomino - 85 pkt.