Bolesne zwycięstwo KS Polonii Wilno!

Migawka z meczu KS Polonia Wilno-Šilutė z Szyłokarczmy w Wilnie, fot. Archiwum A. Sudujko
W przedostatniej kolejce I ligi Litewskiej Federacji Piłki Nożnej Polonia Wilno w domu pokonała drużynę "Šilutė" z Szyłokarczmy wynikiem 2:1. Wilnianie zyskali prowadzenie już w 32 minucie (bramkę strzelił Daniel Sadowski). Gdy zostawało kilka minut do końca pierwszej połowy, strasznej kontuzji "nabawił się" kapitam Polonii, Jarosław Borawski. Piłkarza Polonii w przerwie zabrała karetka, w szpitalu zdiagnozowano złamanie obu kości goleni i kapitan zostanie poddany operacji.
Na drugą połowę piłkarze z Wilna wyszli zdruzgotani wydarzeniami przed przerwą i tylko dobra gra pojedynczych obrońców uratowała Polonię przed stratą bramki w początkowych minutach. Jednak w 77 min. obrona w końcu została rozerwana i Tadas Gudauskas wyrównał wynik. Na szczęście piłkarze Polonii zdołali się skupić dość szybko odrobili straty. W 81 min. powód do szczęścia kibicom dał snajper wileńskiej drużyny Žygimantas Kirsis. Numer 6 Polonii ma koncie już 9 bramek w I lidze, śmiało mógł tę cyfrę zwiększyć, lecz dobra gra bramkarza z Szyłokarczmy uratowała gości od wyższej porażki.

Spotkaniu sędziował Artiom Gutovskij, znany z pamiętnego meczu pucharowego z MRU, gdzie pokazał aż 12 kartoników. Tym razem obeszło bez żadnego.

Zwycięstwo Polonii nie zmieniło sytuacji na dole tabeli I ligi i nie zmienią jej mecze ostatniej kolejki. Możemy więc skonstatować, iż WIlnianie zajmą 10 pozycję w tegorocznej edycji I ligi i unikną degradacji do II ligi. Czy zobaczymy Polonię w I lidze i w następnym sezonie pokaże zimowy sezon ogórkowy.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Redakcja Wilnoteki nie ponosi odpowiedzialności za treści w artykułach nadesłanych.