41. miejsce Nikity Romanowa na Młodzieżowych Biatlonowych Mistrzostwach Świata w Słowacji

28 stycznia wychowanek Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego Nikita Romanow bardzo dobrze wystartował na Młodzieżowych Biatlonowych Mistrzostwach Świata, odbywających się w słowackim Osbrlie w wyścigu indywidualnym na dystansie 15 km ze strzelaniem leżąc + stojąc + leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał do czasu pokonania dystansu dodawano po karnej minucie.

Nikita Romanow
startował z o dwa lata starszymi rywalami, ale dobrze radził sobie z emocjami, szybko ślizgnął na nartach, na pierwszym strzelaniu leżąc był bezbłędny i zajmował 33 miejsce, tracąc do lidera 1 min. 01 sek. Na drugim strzelaniu stojąc popełnił 1 błąd i zajmował 39 miejsce ze stratą 2 min. 25 sek. Na trzecim strzelaniu leżąc trafił do wszystkich tarcz i ślizgnął na 44 pozycji. Ostatnie strzelanie stojąc Nikita wykonał bezbłędnie, szybko pokonał ostatnie 3 km do mety i finiszował 41 wśród 99 startujących. Nikita Romanow 15 km pokonał za 48 min. 22,8 sek. Nikita wyprzedził ponad połowę startujących i wykonał kwalifikację do udziału na biatlonowym Pucharze Świata, otrzymując przy tym prawo startu obok Karola Dąbrowskiego z najsilniejszymi biatlonistami świata, takimi jak Martin Fourcade, Johannes Thingnes Boe czy Arnd Peiffer.

1 lutego w Osbrlie Wiktoria Romanowa, Sara Urumowa i Romuald Aleksandrow wystartują w sprincie na dystansie 6 i 7,5 km.

Gratulujemy Nikicie i życzymy kolejnych sukcesów.