18 maja – rocznica urodzin św. Jana Pawła II


Fot. organizatorów
Św. Jan Paweł II – Wielki Człowiek, Polak, patron naszej szkoły mówił: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym się dzieli z innymi”. Właśnie w ten sposób św. Jan Paweł II chciał zwrócić uwagę ludzi na to, że wartości materialne nigdy nie zamienią wartości duchowych. Człowiek powinien w każdej sytuacji zostać człowiekiem.Dzisiaj, 18 maja, obchodzimy 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Z tej okazji samorząd uczniowski Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie zorganizował nietypową akcję, a mianowicie ze zdjęć uczniów, nauczycieli oraz pracowników naszej szkoły ułożył portret tego wyjątkowego papieża Polaka.

Papież Jan Paweł II jest autorytetem nie tylko dla nas, uczniów gimnazjum, ale i dla wielu osób na całym świecie, gdyż swoim przykładem uczył kochać i przebaczać, dlatego w naszych sercach pozostanie jako Wielki Człowiek i papież Polak. A jego czyny i słowa będą nam towarzyszyły przez całe życie. „Brońmy się przed pozorem miłości, nie miłujmy słowem i językiem, ale czynem i prawdą”.Aurelia Korenikowa, uczennica klasy 3b Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie

Materiał opublikowany bez skrótów i redakcji